Technokrata: Neo (kép)

Szeretettel köszöntelek a Magyar Technokrata Egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Kérjük, add meg, hány másodpercenként változzanak a képek

Neo

,,Tudom, hogy ott vagytok. Most már érzem. Tudom, hogy féltek. Féltek tőlünk. Féltek a változástól. Nem ismerem a jövőt. Nem azért jöttem, hogy elmondjam, hogyan fog végződni a háború. Azért jöttem, hogy elmondjam, hogyan kezdődik. Leteszem ezt a telefont, és megmutatom az embereknek, amit eltitkoltok előlük. Megmutatom nekik milyen a világ, nélkületek. A szabályok, ellenőrzés, határok, és korlátok nélküli világot. Egy olyan világot, ahol minden lehetséges. Hogy utána hogyan folytatjuk, az csak rajtatok múlik."

Neo

mátrix neo

Látta 993 ember.

Értékeld!

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Andrassy Mariann üzente 12 éve

Mi a Mátrix? Információ egy konfekcióvilág és hitrendszer. Olyan, mint egy fejünkben beszélő hang, ami mondja, mit higgyünk valósnak. A filmben amikor a zöld jelekkel teli szgép képernyőjére néztek utcai jeleneteket és embereket láttak. Ugyanez a helyzet illuzórikus világunkban. Minden amit látsz, a kettes számrendszeren alapuló számsor. Ez a Mátrix kettősségének kifejezése. Plusz - mínusz, Jó - rossz, stb.
Platon helyesen mondta: a barlangba ülő emberek, akik mindig a fal felé fordulnak. Az Univerzum a falra vetített árnyék.
Mit is mond a kőműves(Architec) a film végén Morpheusnak?

Andrassy Mariann üzente 12 éve

De igen, csak ködbe vész.
"Hogy utána hogyan folytatjuk, az csak rajtatok múlik." (KÖD)
Az ébredés a mély álomból még csak az út kezdete, nem az igazság birtoklásának teljessége.(Platon)
Az emberek gyakran elfogadják a dolgokat olyannak, ahogyan azokat megjelenítik. Hitek rendszerek határozzák meg a világot számukra és azon keresztül értelmezik a tapasztalataikat. Pl: egy optimista, egy pesszimista, egy fundi kersztény, vagy egy tudós úgy fogla értelmezni a valóságot, azzal a tudással és tapasztalattal , amivel rendelkeznek. Ez volt Neo felfedezése mielőtt bevette a pirulát. Így ébredése szombólikus (általános filozófiai tapasztalat) megkérdőjelezi az ember hitét a világról, és a kisérlet, hogy felfedezzék mi van az illúzió mögött.

Monoki Sándor üzente 12 éve

Nem valami ilyesmiről van szó a film végkifejletében is?

Andrassy Mariann üzente 12 éve

A film sokat merített Platontól, csak a leglényegesebb ködösítve van.
A két karakter:
Architect_ egy logikai elme, inteligencia_ raconális szabályok szerinti, törvényszerinti, korlátolt.
NEO_aki repül, megállítja a golyót, kreatív, emósan irracionális és korlátlan.
És az igazi Platón gondolat: a kettő ötvözete, vagyis egy sikeres világhoz meg kell teremteni az egységet és ezt kell bővíteni és fejleszteni.

Válasz

Ez történt a közösségben:

Szólj hozzá te is!

Network.hu Kft.